Zalety

Pelet to paliwo, które z powodzeniem wykorzystywane jest do ogrzewania budynków. Dzięki licznym zaletom, które posiada, szybko zdobywa na popularności. Na opalanie peletem coraz częściej decydują się zarówno właściciele domów jednorodzinnych, jak i odbiorcy instytucjonalni.

 

Główną zaletą, która przemawia za wyborem peletu, jest niewątpliwie cena. Dzięki dużej wydajności, roczne koszty ogrzewania peletem są znacznie niższe niż w przypadku wykorzystywania tak popularnych paliw jak gaz czy olej opałowy.

 

Pelet to paliwo czyste i ekologiczne. Charakteryzuje się bardzo niską emisją substancji szkodliwych. Rezygnując z popularnych materiałów opałowych można więc nie tylko sporo zaoszczędzić, ale również zadbać o środowisko naturalne. Z tego względu pelet cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Skandynawii.

 

Opalanie peletem jest mało problematyczne, ponieważ po jego spaleniu pozostaje niewielka ilość popiołu. Nie jest też paliwem brudzącym, jak węgiel. Podczas spalania nie wydziela nieprzyjemnego dymu. Dodatkowo ładnie pachnie drewnem.

 

Zamów pelet już dziś!

Skontaktuj sie z nami telefonicznie: +48 503 360 386
lub mailowo: biuro@ergopelet.pl